Njoftime

Ndërron jetë doktori i shkencave Vigan Saliasi

pri122021

Ndërron jetë doktori i shkencave Vigan Saliasi

Farmaceutika shqiptare ka humbur sot, një prej emrave të saj më të shquar, dr. shk. Vigan Saliasi, ish-kryetar i Shoqatës së Farmacistëve të Shqipërisë. Lajmin e ka bërë me dije Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, në faqen e tij zyrtare...
transparent
In Memoriam: Perikli Riza, gjurmët e farmacistit të talentuar

tet62016

In Memoriam: Perikli Riza, gjurmët e farmacistit të talentuar

Më 25 gusht 2016 në Tiranë, ndërroi jetë miku, shoku dhe kolegu ynë i dashur, farmacisti i devotshëm Perikli Riza. Perikliu lindi në Tiranë, më 1941, në një familje të respektuar. Mbas mbarimit të shkollës së mesme, Perikliu me një grup shokësh u dërgua për studime në degën farmaci në ish Republikë
transparent
Shtyhet Provimi i Shtetit

dhj152015

Shtyhet Provimi i Shtetit

Ndonëse vetëm disa ditë më parë Agjencia Kombëtare e Provimeve publikoi datat për organizimin e Provimit të Shtetit për mjekët, farmacistët dhe stomatologët, të parashikuar mes datave 17 dhe 23 dhjetor, një vendim i përbashkët i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ministrisë së Arsimit e Sportit, ka vend
transparent
Libraria e parë në Tiranë dedikuar profesionistëve të shëndetit

nën32015

Libraria e parë në Tiranë dedikuar profesionistëve të shëndetit

Për herë të parë në Shqipëri hapet një librari e cila sjell për studentët dhe profesionistët e shëndetësisë botimet më të fundit dhe titujt më të njohur të dalë në qarkullim gjatë viteve të fundit.
transparent
Organizohet në 7 nëntor konferenca: “Infeksionet Oportuniste dhe Infeksionet tek subjektet e imunokompromentuara”

tet162015

Organizohet në 7 nëntor konferenca: “Infeksionet Oportuniste dhe Infeksionet tek subjektet e imunokompromentuara”

Shoqata Shqiptare e Infektivologjisë organizon në Tiranë konferencën shkencore më datë 7 nëntor 2015 me temë: “Infeksionet Oportuniste dhe Infeksionet tek subjektet e imunokompromentuara: epidemiologjia, diagnoza, mjekimi dhe parandalimi”.
transparent
Më 12 tetor studentët e mjekësisë iu drejtohen auditorëve për vitin e ri akademik

gus252015

Më 12 tetor studentët e mjekësisë iu drejtohen auditorëve për vitin e ri akademik

Universiteti i Mjekësisë ka publikuar në faqen e tij zyrtare datat për fillimin dhe mbarimin e vitit akademik 2015-2016. Për të gjitha institucionet e arsimit të lartë, viti i ri akademik do të fillojë më datë 12 tetor 2015 dhe do të përfundojë më 30 shtator 2016.
transparent
Mungesat e barnave në tregun farmaceutik

kor292015

Mungesat e barnave në tregun farmaceutik

FARMATECH sh.p.k njofton të gjitha farmacitë e interesuara se produkti Miraclin tashmë nuk është më mungesë në treg.
transparent
Mungesat e barnave ne tregun farmaceutik

qer202015

Mungesat e barnave ne tregun farmaceutik

FARMATECH sh.p.k njofton të gjitha farmacitë e interesuara se produktet Spasmex 80mg tabletë dhe Bactocare krem tashmë nuk janë më mungesë në treg.
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC