kolesterol i lartë

sht212022

Vaksina kundër gripit mund të reduktojë rrezikun për iktus

Sipas një studimi të botuar në Neurology, vaksinimi i përvitshëm kundër gripit mund të ulë rrezikun për iktus. “Disa kërkime kanë treguar se infeksioni i gripit rrit...
transparent

tet262022

Suplementet. Dozim i ri për monakolinën K, sipas rregullores së BE

Monakolina K është një substancë e nxjerrë nga orizi i kuq i fermentuar, e cila përftohet nga fermentimi i orizit të zakonshëm me majanë, kryesisht Monascus purpureus. Në...
transparent

sht122023

Sterolet dhe stanolet bimore, efektive në reduktimin e kolesterolit të lartë

Sterolet dhe stanolet bimore janë një grup substancash të pranishme në formë natyrale në sasi të vogla në disa ushqime bimore si vajrat dhe arrat, ndonëse burimi më i...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC