recetë

shk232023

Amazon blen One Medical me 3.9 miliardë dollarë

Amazon ka mbyllur blerjen prej 3.9 miliardë dollarësh të kompanisë së kujdesit parësor One Medical. Komisioni Federal i Tregtisë, autoriteti federal që mbikëqyr...
transparent

tet192023

Pas shpalljes së falimentimit, Rite Aid planifikon të mbyllë 154 farmaci

Kompania tha se do t’i transferonte recetat e pacientëve në farmacitë aty afër dhe do t'u jepte punonjësve mundësinë për të punuar diku tjetër. Rite Aid, një zinxhir farmaceutik...
transparent

shk192024

Bllokohet sistemi i nënshkrimit të recetës elektronike. Pezullohen barnat me rimbursim

Sistemet elektronike në shëndetësi janë bllokuar. Kjo ka bërë që pacientët prej 5 ditësh të mos marrin dot barna me rimbursim. Sistemi elektronik që lidh farmacitë me Fondin...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC