Urdhri i mjekut

tet232018

Nuk ndalet "eksodi" i mjekëve drejt vendeve të Perëndimit

Mjekët shqiptarë gjithnjë e më shumë po synojnë të punojnë në vendet e Bashkimit Europian. Janë kryesisht mjekët e rinj ata që pasi janë praktikuar në spitalet tona, tani kanë vendosur t'i braktisin ato për kushte më të mira pune, por...
transparent

dhj42020

Covid 19. Urdhri i Mjekut: Të trajtohen me bonus të posaçëm mjekët që humbin jetën të prekur nga coronavirusi

Mjekët dhe infermierët janë më të riskuarit në këtë situatë pandemie që po kalon vendi, pasi ndryshe nga qytetarët e tjerë, ata infektohen duke sakrifikuar për të tjerët. Deri...
transparent

pri62021

Covid-19. 54 mjekë të humbur, gjatë një viti pandemi

Covid-19 u ka marrë jetën 54 mjekëve në Shqipëri. Qëkur u shënua rasti i parë në muajin qershor, kur humbi jetën mjeku i parë nga coronavirusi, sistemi shëndetësor ka humbur edhe 53 mjekë të tjerë. Por, jo të gjithë janë përfshirë në...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC