krem

nën292022

Emolientët parandalojnë dermatitin atopik te fëmijët

Aplikimi i hershëm i zbutësve (emolientëve) ose hidratuesve është një strategji efektive për parandalimin e dermatitit atopik te foshnjat dhe fëmijët e vegjël me rrezik të lartë...
transparent

maj42023

Djegiet nga dielli te fëmijët. Çfarë duhet të kenë parasysh prindërit

Pavarësisht nëse është një ditë me diell ose me pak vranësira, kur fëmijët dalin në ambjentet e jashtme është e rëndësishme që të jenë të mbrojtur nga rrezet e diellit...
transparent

maj92023

Kujdesi për lëkurën. Mjekja dermatologe Erjona Shehu: Dëmet në lëkurë shkaktohen nga 0-18 vjeç

“Për hir të së vërtetës, rreth 80% e dëmeve që shkaktohen në lëkurë ndodhin nga mosha 0-18 vjeç. Dielli ka dy efekte në lëkurë. Ka efektin e shpejtë që është dhe i dukshëm. Pra...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC