vitamina

maj232022

Suplementet. Përdorimi i gabuar te fëmijët si zëvendësim i një diete të shëndetshme

Është vënë re se te fëmijët që shpesh refuzojnë ushqimet e shëndetshme dhe konsumojnë fruta dhe perime në sasi të reduktuara, duke marrë pak vitamina dhe fibra, përdoren suplemente, shpesh pa këshillën e një profesionisti...
transparent

tet202022

Depresioni, ankthi dhe stresi. Përfitimet që vijnë nga shafrani

Depresioni, ankthi dhe stresi janë ndër çrregullimet mendore më të zakonshme në mbarë botën. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), numri i njerëzve me depresion është në rritje, veçanërisht në vendet me të...
transparent

dhj122022

Suplementet ushqimore dhe rënia e flokëve. Të rejat nga literatura shkencore

Suplementet ushqimore mund të luajnë një rol të rëndësishëm për trajtimin e rënies së flokëve. Në këtë përfundim ka arritur një studim i publikuar së fundmi në...
transparent

dhj222022

Shëndeti i flokëve. Suplementet dhe mikronutrientët në alopecinë androgjenike

Nga biotina te ekstraktet e Serenoa repens, nga multivitamina te zinku, deri te omega 3 dhe 6 në kombinim me antioksidantët, janë te shumta substancat dhe...
transparent

sht12023

Vetitë e shëndetshme të frutave dhe perimeve. Secila ngjyrë ka një funksion të veçantë

Perimet janë produkte thelbësore që i ofrojnë trupit tonë sasi të bollshme mineralesh, vitaminash, karbohidratesh, proteinash, fibrash dietike dhe përbërje të ndryshme...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC