astrazeneca

tet222020

Vdes vullnetari në eksperimentimin e vaksinës AstraZeneca kundër coronavirusit. Autoritetet thonë se eksperimenti do të vazhdojë

Një vullnetar në eksperimentimin e vaksinës së AstraZeneca-s kundër coronavirusit në Brazil, ka vdekur. Këtë e ka bërë të ditur të mërkurën agjencia shëndetësore braziliane...
transparent

mar122021

Vaksina AstraZeneca. Rrezik për psikozë pas dozës së parë: stuhi anulimesh në Itali

Pas dozës së parë të administruar të vaksinës, po shtohet frika mes njerëzve që janë në pritje të dozës së dytë. Aq e madhe është frika, sa shumë njerëz kanë telefonuar në qendrat shëndetësore lokale apo mjekun e tyre...
transparent

mar162021

Të enjten, konkluzionet e EMA-s mbi vaksinën AstraZeneca. Emer Cooke: Po vlerësojmë efektet

Pas injektimit të vaksinës AstraZeneca janë hasur probleme në koagulimin e gjakut të disa individëve në Europë, çka bëri që shumë vende të ndërprisnin aplikimin e saj...
transparent

mar192021

Agjencia Evropiane e Barnave del në konkluzionin se vaksina AstraZeneca është e sigurt

Në një konferencë për mediat të enjten pasdite, EMA deklaroi se vaksina e prodhuar nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit është e sigurt dhe efikase në luftimin e coronavirusit. Drejtuesja e agjencisë, Emer Cooke...
transparent

mar232021

Vaksina ruse në Shqipëri. ISHP: Sputnik është e njëjtë me vaksinën AstraZeneka

Ndonëse EMA nuk e ka miratuar ende vaksinën ruse Sputnik, në Shqipëri kanë mbërritur një ditë më parë 10 mijë doza të vaksinës, të cilat u dhuruan nga Emiratet e Bashkuara. Erida Nelaj, eksperte për vaksinat...
transparent

mar262021

Vaksinimi anti-Covid. Këtë të premte nisi Sputniku. Të dielën nis vaksina Sinovac

Ka nisur lajmërimi i qytetarëve të moshës 70 vjeç për t'u vaksinuar. Nga kjo e premte, përveç të moshuarve mbi 80 vjeç që aplikojnë dozën e dytë të Pfizerit, ka nisur edhe vaksinimi me dozën e parë të vaksinës ruse Sputnik...
transparent

pri132021

Pfizer, vetëm për pacientët me transplante dhe për ata që bëjnë dializë

Që prej tre ditësh në vendin tonë ka nisur edhe vaksinimi i gjashtëdhjetë vjeçarëve, por përzgjedhja e tyre bëhet nga mjeku i familjes. Kjo, për faktin se mjeku i familjes i jep prioritet një gjashtëdhjetë vjeçari që ka...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC