kanellë

nën192019

Kanella dhe 1000 efektet e saj. Nga balsamosja, te sindroma e vezores policistike

Kanella (Cinnamomum zeylanicum) është një erëz e përdorur që në kohërat e lashta për të aromatizuar gatimet dhe për potencialin e saj terapeutik. Pema gjithmonë e gjelbër, me origjinë nga Sri Lanka, kultivohet për lëvoren e...
transparent

pri72021

Kanella, antiinflamatori efektiv për migrenën dhe efektet e dobishme mbi diabetin

Kanella është një erëz e përdorur gjerësisht në prodhimet ushqimore. Droga e saj bëhet nga lëvorja dhe në mjekësinë tradicionale përdoret për të trajtuar astmën, bronkitin, diarrenë dhe dhimbjen e kokës. Vaji esencial i kanellës...
transparent

sht202022

Aktiviteti metabolik i kanellës

Vitet e fundit janë shtuar provat shkencore se kanella mund të ketë efekte të dobishme në diabetin melit të tipit 2 duke përmirësuar indekset e glicemisë dhe lipideve. Diabeti melit i tipit 2 është një sëmundje shumë e përhapur në mbarë...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC