mjekë

qer72019

Vonohet sërish lista e barnave me rimbursim. Komisioni teknik ka nisur diskutimet për listën e re

Lista e re barnave nuk është miratuar ende për vitin 2019. Burime të Farmacist33 thonë se është mbledhur këshilli teknik i listës së Barnave për të diskutuar mbi përpilimin...
transparent

mar312020

Coronavirusi, sot. Mbi 800 mijë infektime në botë. SHBA-ja përgatitet për valën e dytë. Shkon në 66, numri i mjekëve të vdekur në Itali

Italia ka shënuar vdekje të reja mes buzave të bardha nga epidemia Covid-19. Kanë vdekur tashmë edhe tre mjekë...
transparent

kor82020

Pagjumësia. Ja, kur duhet ta dërgoni pacientin te mjeku

Më së shumti, nga ky çrregullim vuajnë gratë 45-54 vjeçe (periudha e menopauzës), të ndjekura nga të moshuarit. Te mbi 65-vjeçarët, pagjumësia mund të varet edhe nga efekti që kanë mbi gjumin, sëmundje të ndryshme...
transparent

kor302020

Mjekë italianë në ndihmë për situatën Covid-19 në Shqipëri

Italia duket se po i kthen nderin e pak kohëve më parë Shqipërisë, kur dy grupe infermierësh udhëtuan drejt shtetit fqinjë për t’i ndihmuar pikërisht në momentet më të vështira që përjetoi Italia përsa i përket pandemisë Covid-19...
transparent

pri62021

Covid-19. 54 mjekë të humbur, gjatë një viti pandemi

Covid-19 u ka marrë jetën 54 mjekëve në Shqipëri. Qëkur u shënua rasti i parë në muajin qershor, kur humbi jetën mjeku i parë nga coronavirusi, sistemi shëndetësor ka humbur edhe 53 mjekë të tjerë. Por, jo të gjithë janë përfshirë në...
transparent

maj232022

Suplementet. Përdorimi i gabuar te fëmijët si zëvendësim i një diete të shëndetshme

Është vënë re se te fëmijët që shpesh refuzojnë ushqimet e shëndetshme dhe konsumojnë fruta dhe perime në sasi të reduktuara, duke marrë pak vitamina dhe fibra, përdoren suplemente, shpesh pa këshillën e një profesionisti...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC