disfunksioni erektil

pri202018

Disfunksioni erektil. Forma e re e sildenafilit, ruan sekretin e burrave

51% e të intervistuarve kanë patur probleme të ereksionit të paktën një herë në jetë, ndërsa për 13% të tyre, ky është një problem që ndodh me ndërprerje ose në mënyrë kronike. Këto janë disa nga të dhënat që dalin nga hulumtimi mbi...
transparent

kor312018

Disfunksioni erektil, të rejat terapeutike hi-tech: valë elektrike, çamçakëzë dhe xhel

Kurat e së ardhmes për disfunksionin erektil? Valë elektrike, çamçakëzë dhe xhel. Bëhet fjalë për kura të reja hi-tech, karakteristikë e të cilave është se janë më pak të falsifikueshme, por gjithsesi, efikase në...
transparent

sht182020

Xhinsengu dhe efekti i tij kundër lodhjes. Një grup i tërë bimësh, me veti adaptogjene

Xhinseng (Ginseng) është emri i zakonshëm që përdoret për të identifikuar një grup bimësh me veti adaptogjene, së cilës i përkasin specie të shumta, çdonjëra me vetitë e veta. Në përgjithësi, këto bimë lehtësojnë ndjesinë e...
transparent

nën22020

Pagjumësia. Nokturia prek edhe të rinjtë. Shkaqet dhe trajtimi

Nokturia, nikturia ose poliuria nokturnale, konsiston në nevojën për të urinuar një ose më shumë herë gjatë natës dhe prek 20% të burrave të rinj dhe 90% të burrave mbi 80 vjeç, por është një nga çrregullimet më pak të referuara...
transparent

jan152021

Përdorimi i barnave në pandemi. AIFA: Në rënie, përdorimi i antiviralëve, FANS-ave, pilulës së emergjencës. Në shtim, anksiolitikët

Konsum në rritje i heparinës dhe glukokortizonikëve dhe rënie e përdorimit të antiviralëve, FANS-ave, barnave për disfunksionin erektil dhe kontraceptivëve të...
transparent

gus52022

Barnat për disfunksionin erektil dhe ngjarjet e padëshiruara okulare

Sipas një studimi të botuar në JAMA Ophthalmology, njerëzit që përdorin rregullisht medikamente të zakonshme për disfunksionin erektil (DE) janë më të rrezikuar nga...
Download Center

separa
Principi e Pratica Clinica
Lista e barnave të rimbursueshme 2015
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
VENDIME TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE
shkoni në download >>
separa

OTC